wtorek, 10 kwietnia 2012

Lisi Harrison "Monster High. Upiorna szkoła"

Autor: Lisi Harrison
Tytuł: Monster High. Upiorna szkoła"
Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: 2011 

Nikt z "normalsów" nie wie, że w miasteczku Salem w Oregonie mieszkają... potwory. A tak dokładnie  istoty należące do RAD-u, czyli Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych. Jedna z nich - wnuczka Frankensteina, Frankie - ma zaledwie piętnaście dni. Jej skóra jest cała zielona, na szyi nosi śruby, a jej ciało jest zszyte szwami.
W tym samym czasie wraz ze swoją najbliższą rodziną przyjeżdża Melody Carver - dziewczyna chora na astmę; z tego właśnie powodu z Beverly Hills przeprowadziła się tutaj. Po zwiedzeniu domu poznaje Jacksona - dziwnego chłopaka, mieszkającego naprzeciwko.
Wakacje jeszcze trwają, ale niedługo dziewczyny muszą iść do nowej szkoły Merston High. Czy poradzą sobie? A może nie wszystko wyjdzie zgodnie z planem?

Kilka razy o mały włos tożsamość Frankie nie wyszła na jaw. A to dlatego, że dziewczyna (a może raczej potworka?) nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji tego, co robi. Najlepiej byłoby, gdyby nie musiała nosić grubych golfów z wełny, dżinsów i makijażu. Jednak to jest niemożliwe. Ale niedługo organizowany ma być Bal Wrześniowy. Frankie ma pewien szalony pomysł...
Melody zauroczył Jackson. Tylko że w pierwszy dzień szkoły (kiedy na początku wszystko było świetnie) stało się coś, czego dziewczyna przez długi czas nie mogła wybaczyć chłopakowi. Melly ma nowe przyjaciółki, ale też wroga: Cleo, dziewczynę, która jest bardzo popularna w szkole.
Nadchodzi Bal Wrześniowy. Uczniowie Merston High muszą się przebrać za potwory. Ale co zrobić, gdy się jest prawdziwym potworem? Cóż, według Frankie wystarczy pokazać się takim, jakim się jest naprawdę. Taką właśnie metodę zastosowała. Mimo tego, że miała szlaban, nikt i nic jej nie powstrzymało, aby pokazać się publicznie z zieloną skórą i szwami. Wraz ze swoimi przyjaciółkami (które okazały się także członkami RAD-u) wybiera się na bal. Co stanie się dalej? Czy tajemnica Frankie nie wyda się?

Książka jest świetna. Można powiedzieć, że napisana jest językiem młodzieżowym - to daje duży plus. Opowieść bardzo szybko się czyta, a tak naprawdę pochłania. Śliczna okładka dodaje książce uroku. Bez żadnych zastrzeżeń daję ocenę 6/6 ;)
Polecam!

5 komentarzy:

 1. Czytałam i bardzo, bardzo mi się podobała :)
  Dziękuję za dodanie się do obserwatorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na półce, ale musi grzecznie poczekać na swoją kolej. Jednak myślę, że Twoja recenzja zdecydowanie przyspieszy przeczytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po twojej recenzji mam wielką ochotę ją przeczytać, niech tylko trafi w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja siostra ma wielką ochotę na tę serię, więc będzie zadowolona z takiego prezentu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka nie dla mnie. Okładka wygląda na pustą i mocno młodzieżową, a podejrzewam, że oddaje treść.

  OdpowiedzUsuń

Uwielbiam długie komentarze, dlatego postaraj się napisać coś więcej niż tylko "przeczytam", "nie przeczytam" albo "brzmi super", a wtedy z pewnością Cię zauważę. :-)

Dziękuję za każdy komentarz!