piątek, 4 maja 2012

Martin Widmark "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica zwierząt"


Autor: Martin Widmark
Tytuł: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica zwierząt
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2011


Lasse i Maja to dwójka przyjaciół chodzących do tej samej klasy. Oboje są dziećmi-detektywami i wspólnie pomagają mieszkańcom małego miasteczka o nazwie Valleby w różnych sprawach, zwykle bardzo tajemniczych. Zazwyczaj w najróżniejszych zagadkach wspiera ich komisarz policji, jednak często to owa dwójka dzieci wpada na właściwy trop.

Recenzowana przeze mnie książka nosi tytuł "Tajemnica zwierząt". Otóż, pewnego dnia w sklepie zoologicznym, którym właścicielem jest pan Waldemar, zwierzęta dziwnie się zachowują i każdego dnia dużo śpią. Właściciele sklepu są zmartwieni i nie wiedzą, co zrobić w takiej sytuacji; aż do sprawy wkraczają Maja i Lasse oraz ich koleżanka Miranda. Trójka przyjaciół stwierdza, że zwierzaki mogły zostać otrute. Czy podejrzenia okażą się prawdziwe?

Maja, Miranda i Lasse za wszelką cenę chcą odszukać truciciela. Mają już nawet kilku podejrzanych... Kim okaże się złoczyńca? Czy młodym detektywom uda się zdemaskować sprawcę?

Dzięki dużym literom i ciekawym ilustracjom dzieci z chęcią będą poznawać świat Lassego i Mai. Wraz z detektywami mogą tropić złoczyńców i rozwiązywać różne zagadki. Książka idealnie nadaje się więc dla tych, którzy lubią wszelkie łamigłówki i odkrywanie tajemnic.

5 komentarzy:

 1. Zupełnie nie dla mnie. Tym razem sobie odpuszczę;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to już raczej książka nie dla mnie. Ale pomyślę i może ją przeczytam :)

  PS W razie czego jeszcze jej nie oddawaj do biblioteki, siostro ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Co prawda brzmi fajnie, ale jeśli już miałabym mojemu dziecku kupić jakąs książkę, to stawiałabym na standardowe Disneya - może dlatego, że to bajki mojego dzieciństwa? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie dla mnie, więc sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podpisuję się pod komentarzem Tirindeth :)

  OdpowiedzUsuń

Uwielbiam długie komentarze, dlatego postaraj się napisać coś więcej niż tylko "przeczytam", "nie przeczytam" albo "brzmi super", a wtedy z pewnością Cię zauważę. :-)

Dziękuję za każdy komentarz!